Петро Порошенко затвердив закон "Про забезпечення права на справедливий суд", згідно з яким забезпечується прозора та публічна діяльність судової системи у країні. Про це повідомляється на офіційному сайт Верховної Ради України.

Відтепер судді, представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради юстиції призначатимуться на посади лише за конкурсним відбором, відповідно до своїх професійних навиків та морально-етичних поглядів. Також працюватиме інститут суддівського досьє. У ньому детально відслідковуватимуть діяльність кожного судді.

"Закон спрямований на очищення суддівського корпусу, підвищення відповідальності суддів, спрощення доступу громадян до правосуддя, забезпечення передбачуваності судових рішень, удосконалення роботи судової системи в цілому та забезпечення реальної реалізації права громадян на справедливий, чесний та неупереджений суд", - прокоментував новий закон Олексій Філатов, заступник глави АП, координатор Ради з питань судової реформи. Також інформація щодо судді, який розглядає справу, та усі деталі суддівського процесу стають відкритими та доступними. Кожен має право на присутність у залі засідань та проведення відео- та фотозйомки.