Президент України Петро Порошенко посмертно нагородив орденом Свободи російського опозиціонера та видатного державного діяча Бориса Нємцова.

Порошенко підкреслив, що у пам'яті українців Борис Нємцов залишиться людиною, для якої свобода була універсальною цінністю, яка не знає державних кордонів і будь-яких меж, сказано у повідомленні прес-служби голови держави.

"Для нас, українців, Борис назавжди залишиться патріотом Росії і другом України. Він своїм життям довів, що це можна поєднати – варто лише захотіти", – заявив Порошенко.

Він додав, що Нємцов боровся за волю і свободу України і Росії, бо він розумів, що без вільної України не може бути і вільної Росії.

"За нашу і вашу свободу" – це історичне гасло стало життєвим девізом Бориса Нємцова. Тому я вирішив нагородити його орденом Свободи. Світла пам'ять", – сказав Порошенко.

Борис Нємцов підтримував демократичні сили України і був прихильником революції Гідності 2014 року, за що Янукович заборонив йому в'їзд до України . Під час загарбання Криму россійськими військами політик гостро засуджував дії Кремля. Він був вбитий пізно ввечері 27 лютого біля стін Кремля.