Внутрішнім переселенцям із окупованих територій держава сприятиме у професійній зайнятості. Закон із відповідними постановами підписав президент України Петро Порошенко.

У законопроекті йдеться про те, що внутрішні переселенці мають бути працевлаштовані. Роботодавцям, які прийняли їх на роботу, компенсуватимуть витрати на оплату праці цих громадян терміном до 6 місяців. Якщо ситуація на ринку праці в регіоні, куди вони переїхали складна, то термін виплат подовжується до 12 місяців. Роботодавець зобов'язаний забезпечити роботою переселенців на період вдвічі довший, ніж виплата вказаної компенсації. Також переселенцям виділяються кошти на переїзд до населеного пункту, де вони працюватимуть. Компенсується вартість наркологічного та медичного обстеження, в разі необхідності цього для отримання роботи.

Відповідно до закону численна кількість категорій громадян, незалежно від досягнення 45 років, отримали право на пільговий ваучер. Він дає можливість пройти перепідготовку, підвищення кваліфікації, спеціалізацію за затребуваними економічними професіями.

На сьогодні кількість вимушених переселенців складає більше 800 тисяч осіб. В основному громадяни виїжджають із Луганщини, Донеччини та Криму. Найбільше їх переїхало до столиці та до Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Київської областей.