Петро Порошенко вибудовує президентську вертикаль, вдаючись до тих методів, які свого часу використовував екс-президент України Леонід Кучма, тому за два роки його правління Україна стала нагадувати державу часів Кучми.

Таку думку висловив політичний оглядач Віталій Портніков, зауваживши, що Порошенко повторює кроки Кучми, який мав свого голову парлменту, як це зараз зробив президент, призначивши Гройсмана новим очільником уряду.

"Республіка Кучми в зеніті свого розвитку відрізнялася тим, що у глави держави був "свій" глава уряду і якщо він переставав бути "своїм" - то позбувся посади.", - зазначив Портніков і додав, що президент зруйнував будь-які принципи дуалізму влади.

"Порошенко, формально залишаючись в стороні, ліквідував рятівний для нормального розвитку парламентсько-президентської республіки дуалізм влади, домігшись появи в кабінеті на Грушевського власного прем'єра. Так, у Порошенка і Гройсмана можуть бути розбіжності, але в будь-якому випадку прем'єр - на відміну від свого попередника - залежить від підтримки насамперед президентського блоку. ", - пише Портніков у своїй статі для liga.net. і зазначає, що Порошенко зумів вибудувати класичну перехідну вертикаль управління, яка здатна докорінно змінити Україну вже найближчими роками.

Читати також: Романчук заявив, що підземні тунелі з золотом йому підкинули

Популярні новини зараз

Андрій Макаревич з "Машины времени" зізнався у коханні до Львова: "Місто-перлина"

Тіна Кароль отримала особливу статуетку Yuna 2021: "Навіть не очікувала"

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

"Петру Порошенку до другого року свого перебування на посаді президента вдалося вибудувати класичну перехідну (а тому що так нагадує минуле) вертикаль управління, яка буде під тиском суспільних настроїв, вимог протекторів і логіки історичних процесів змінюватися, ламатися, мімікрувати, перетворюватися так, як ми собі навіть не уявляємо - ми всі, починаючи від президента і закінчуючи звичайними громадянами. Буквально через кілька років і вертикаль управління Україною - та сама Україна - будуть вже зовсім іншими.", - наголосив Портніков.

Напомним, раніше повідомлялось, що Петро Порошенко не має кадрового резерву, тому обирає на керівні посади людей, повністю йому підконтрольних.