26 березня по обіді на сторінці екс-політика Андрія Портнова в соцмережах з'явилося повідомлення про суд над українським міліціонером Юрієм Спаським. Портнов стверджує, що міліціонера найняв Віталій Кличко з метою вбивства.

"26 березня Хімкинський міський суд (розташований у Москві – прим. "Знай".) закінчив розгляд кримінальної справи щодо звинувачення українського міліціонера Юрія Спаських, який разом зі злочинним угрупуванням на території Російської Федерації намагалися здійснити замах на мене у березні 2014 року. Державне звинувачення, враховуючи співробітництво підозрюваного зі слідством, просило про обмеження волі підсудному терміном на 3 роки і 6 місяців у колонії суворого режиму", – написав Андрій Портнов.

Він повідомив, що просив не призначати Спаському покарання у вигляді позбавлення волі, оскільки давно вибачив цю людину і не має до неї претензій.

"У ході засідання суду Юрій Спаських зізнався, що замовником злочину є Віталій Кличко, що підтверджується іншими матеріалами кримінальної справи, включаючи особисті смс та контакти Skype", – написав Портнов.

Суд почав підготовку вироку. Його оголосять 31 березня.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян та Ніна Матвієнко зізналися, як займаються цим потайки від доньки і тещі: "То на гастролях, то ще десь"

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Володимир Дантес "роздягнув" Надю Дорофєєву просто на людях, всі зацінили: "Вона класна"

Показати ще

Андрій Портнов був радником Президента Віктора Януковича у 2011 – 2014 роках, а також заступником голови адміністрації президента. Доти, з 2005 до 2010 працював головним юристом у команді Юлії Тимошенко. Також був членом ради Національного банку в 2010 – 2014 роках.

Після лютневих подій минулого року Портнов. Пресі він пояснив свій від'їзд тим, що на нього готувався замах і він хвилювався за своє життя. У березні він перебрався до Росії разом з родиною. Там відкрив адвокатську фірму.

28 лютого 2014 року Гепрокуратура вимагала затримання Портнова у зв'язку з причетністю до масових розстрілів на Майдані. У серпні Печерський райсуд задовольнив позов Портнова до ГПУ, постановивши визнати недостовірною інформацію Генпрокуратури про причетність Портнова до розстрілів на Майдані. Восени ЄС отримав письмове підтвердження, що у правоохоронних органів України немає претензій та не ведуться процесуальні дії з обвинувачення у розтраті коштів стосовно Андрія Портнова.

Сам чиновник стверджує, що збирається цього року повернутися в Україну, оскыльки юридично проти нього звинувачень немає ні тут, ні на території інших держав.

Прес-секретар Віталія Кличко Оксана Зінов'єва назвала заяву Андрія Портнова провокацією. "Віталій Кличко не має жодного стосунку до цієї справи" - Сказала Зінов'єва