Вчені з Каліфорнійського Університету з'ясували, що вагітні жінки з порушеннями роботи імунної системи мають більш високий ризик народити дитину з аутизмом в поєднанні з розумовими відхиленнями. Для отримання таких результатів фахівці провели ряд досліджень.

Вчені з'ясували, що у матерів дітей з аутизмом з розумовою відсталістю рівні запалення були вище, ніж у матерів дітей без розумової відсталості, які страждають на аутизм. Про це повідомив портал "Вестник здоровья".

Для досліджень учені взяли зразки сироватки крові матерів. 184 особи - матері, які мали дітей з аутизмом і розумовою відсталістю, а 200 - матері дітей з аутизмом без розумової відсталості, 188 - матері дітей з інтелектуальної інвалідністю та 428 учасників з контрольної групи.

Читайте також: Вчені пов'язали успіхи в школі з генами

Увагу вчені звернули на рівні 22 цитокінів і хемокінів - білків, які відповідають за контроль комунікації клітин імунної системи. Високий ризик народження дитини з аутизмом з розумовими відхиленнями мали ті мами, у яких рівень запалених цитокінів та хемокінів був вищим.