Міжнародна консультативна група Ради Європи з контролю над розслідуваннями злочинів на Майдані опублікувала звіт про виконану роботу.

Голова комісії Ніколас Братц зазначив, що основна вина у вбивствах на Майдані лежить на співробітниках спецпідрозділу "Беркут". Доказом цього є траєкторія пострілів. Більшість активістів загинули 20 лютого від автоматів Калашнікова калібру 7,62 * 39, який був в наявності у бійців спецпідрозділу.

Експерти повідомляють про присутність на Майдані третьої сторони, яка брала участь у розстрілах.

У звіті прописано, що в процесі пошуку винних та притягнення їх до кримінальної відповідальності немає прогресу. Експертна група акцентувала на ряді причин, які призвели до застою в розслідуваннях.

Однією з перешкод у справі є те, що за минулої влади злочину, здійснений на Майдані, не розслідувалися в перебігу трьох місяців. Тому зараз складно знайти докази провини чиновників, які до всього іншого втекли з України.

Популярні новини зараз

В Україні знизять ціну на газ з 45 до 8 гривень, однак пощастить не всім: названо категорії

Головне за ніч: загибель українця в Польщі, помста Кіркорова Пугачовiй, зірване весілля Огнєвіч і заміна пакетам із пластику

Зрада, маленька донька і дорослі розваги: що відомо про обранця Злати Огнєвіч на "Холостячці" Андрія Задворного

Переможець "Холостячки" Андрій Задворний не повірив Златі Огнєвіч: "Жах, а не вибір"

Показати ще

Нагадаємо, що екс-глава МВС Віталій Захарченко, колишній глава СБУ Віктор Пшонка та екс-президент України Віктор Янукович перебувають в даний момент на території Росії.

На думку експертів судовий процес не покращився після зміни влади. Однією з причин було недостатнє виділення ресурсів Генеральної прокуратури. Також відзначається відсутність наступності глав відомства, які змінювали один одного.

Важливою особливістю розслідування злочинів на Майдані є те, що Міністерство внутрішніх справ і Служба безпеки не співпрацює з Генпрокуратурою.