В Україні дані про зарплати ректорів вишів є засекреченими. При цьому в США подібну інформацію про заробітки керівників університетів можна отримати швидко і без проблем. Про це пише у своєму блозі на "Українській правді" журналіст Олексій Братущак.

Журналіст зробив уже два запити до Міносвіти про розмір зарплати українських ректорів, але інформації так і не отримав. "Перший такий запит надсилав рівно 4 місяці тому. Просив контракти ректорів 10 українських вишів. У відповідь отримав відписку, що нібито у цих контрактах є норма, яка забороняє розголошення третім особам інформації, яка міститься у контрактах", - пише Братущак.

На його думку, така засекреченість має свої пояснення. "Я припускаю, що ректори і, можливо, окремі працівники Міносвіти не хочуть оприлюднювати розміри надбавок та доплат, які прописані у контрактах ректорів. Про це я писав у блозі, у якому також обґрунтовував, чому контракти ректорів мають надаватися будь-кому", - пояснює Братущак.

Читайте також: Аудиторія університету відправить відвідувачів в 50-і роки (фото)

Олексій Братущак обіцяє, що не зупиниться на цьому і дуже сподівається, що новий міністр освіти Лілія Гриневич нарешті оприлюднить цю "засекречену" інформацію. "Можливо, з приходом нового міністра щось зміниться у цьому плані", - написав він.