Японський робот FORPHEUS отримав сертифікат Книги рекордів Гіннесса як перший в світі андроїд, з яким людина може тренуватися в грі в настільний теніс.

Про це повідомила компанія-розробник Omron.

Зовні FORPHEUS нагадує механізм захоплення в ігрових автоматах, де можна витягнути м'яку іграшку. Робот стоїть на двох опорах, прикріплених до столу для гри в пінг-понг. Висота цієї конструкції становить близько двох метрів.

Завдяки кільком сенсорам і камерам, які знімають зображення з частотою 80 кадрів в секунду, андроїд здатний точно визначити траєкторію і швидкість польоту м'ячика і правильно підставити ракетку. При цьому сам удар робот робить таким чином, щоб людина змогла його з легкістю відбити. Крім того, траєкторія польоту м'ячика, відбитого роботом, і точка його приземлення підсвічуються на самому столі. Таким чином, пристрій чудово підходить для початківців і дозволяє проводити ефективні тренування.

"Наш винахід - це не крок до того, щоб замінити людей роботами, а, навпаки, демонстрація можливостей суспільства, в якому людина і машини існують спільно і доповнюють один одного", - вважає один з творців FORPHEUS Масахиро Ікумо.

Вперше FORPHEUS був представлений публіці в 2015 році на виставці новітніх технологій в Токіо. Зараз компанія Omron працює над удосконаленою моделлю цього робота, в якій більш широко будуть застосовані технології штучного інтелекту.

Як повідомляв "Знай.ua", роботи допоможуть захистити морські кордони України.