Люди використовують роботизовані руки вже тривалий час. Вони вміють захоплювати різні предмети з незвичайною вправністю. Але поки все ж робота не вдалося навчити ніжним дотикам.

Роботизована рука поки не вміє витягувати один предмет з купи, або взяти без пошкоджень тендітні об'єкти. Дослідники з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі розробили спосіб зберігати інформацію, отриману роботом при дотику до предметів. Спеціальні сенсори імплантують в штучну шкіру. Вони зберігають зміни в електричному опорі, коли прикладається сила до об'єкта. Інформація зберігається протягом тижня.

Читайте також: Штучні м'язи із полімеру зможуть відновлюватися самостійно

Сенсори аналогічні людській тактильній пам'яті. Це дозволяє людям пам'ятати відчуття при дотик. Штучна шкіра допоможе роботу визначати об'єкт доторком і застосовує необхідне зусилля для захоплення. Як правило, для такої функції потрібні складні алгоритми і потужні процесори.

Але якщо зберігати інформацію в сенсорах штучної шкіри, то процесор вдасться розвантажити для інших завдань. Поява тактильних запам'ятовуючих пристроїв дозволить відтворити сенсорну пам'ять людини і відкриває нові можливості в робототехніці.

Популярні новини зараз

Депутати підняли бунт у Раді: трибуна заблокована, хочуть не допустити...

71-річний шансоньє Шуфутинський готується до весілля з молодою танцівницею: "У мене все життя дівчата"

Названо жіночі імена з сильною енергетикою: чоловіки від них божеволіють

У київському супермаркеті АТБ продавали "смерть": є потерпілі

Показати ще