Те, що вчора ще здавалося чистої води фантастикою, сьогодні вже стає реальністю. Причому реальність іноді перевершує навіть найсміливіші прогнози фантастів.

Нещодавно команда інституту NBIB (National Institute of Biomedical Imaging and Bioengineering) представила проект робота-хробака, який здатний проводити операції на мозку. Цей пристрій може пробиратися до пухлин і видаляти їх.

Суть методу в тому, що пристрій пробирається до пухлини під час проходження пацієнтом процедури МР-томограми. Робота вживляють перед тим, як пацієнт буде проходити томограму. Хірурги, які керують роботом можуть бачити, де знаходиться злоякісна пухлина, і де знаходиться "черв'як" в режимі реального часу. Так що точність проведення таких операцій дуже висока. Пристрій просто всмоктує злоякісні тканини, залишаючи здорову тканину без пошкоджень.

Під час же проведення операцій з видалення пухлин звичайним шляхом, часто процедура ускладнюється тим, що пухлина зміщується. І лікарі витрачають більше часу на пошуки пухлину.

В даний час проект проходить стадію тестування, на свинях, і трупах людей. Після "доведення" робота, він зможе служити на благо людства. Хотілося б сподіватися, що проект не застрягне на стадії тестування, а буде реалізований найближчим часом.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко привчила до особливої розкоші свою доньку від Арсена Мірзояна: викликає заздрість

"Лосини вп'ялися прямо туди": дружина Джастіна Бібера засвітила свій "чебурек"

Скромна ведуча "Все буде добре" Надія Матвєєва показала бездоганну фігуру у купальнику: "Раніше таких спалювали"

Напівгола дружина Караваєва з "Динамо" показала, де закінчуються її трусики: не посоромилася навіть чоловіка і дітей

Показати ще