Незважаючи на те, що в Росії продовжують заперечувати службу кадрових військових на Донбасі, іноземні експерти заявили про нові докази присутності військових РФ в Україні.

Так, група цивільних журналістів Bellingcat, яка займається розслідуваннями військової тематики з відкритих джерел, заявила, що в бойових операціях на сході України брали участь понад десять тисяч російських військових. Про це повідомляє нове дослідження порталу. Звіт журналістів має назву "Російські солдати в Україні: диявол у медалях"

Журналісти на підставі відкритих даних виявили, що в період 2014-2015 років Росія різко збільшила кількість вручених бойових медалей в порівнянні з попередніми роками. За цей час було видано щонайменше 10 тисяч медалей "За бойові заслуги", "За відвагу", медалей Суворова і Жукова.

Більшості державних нагород Росії присвоюється порядковий номер, за яким можна точно визначити кількість нагороджених осіб. Експерти стверджують, що з фотографій двох медалей, вручених у різний час, можна дізнатися, скільки всього медалей було вручено за цей період. У цьому зв'язку вони звернули увагу на чотири медалі російських військових.

Читайте також: Експерти підрахували втрати Росії на Донбасі

"Ми можемо довести, що в 2014 і 2015 році кількість вручених медалей раптово і різко зросла в порівнянні з кількістю медалей, що вручалися до 2014 року. Значна кількість медалей "За бойові заслуги" – з 7 листопада 2014 року по 18 лютого 2016 року було вручено 4 300 таких нагород – вказує на те, що в цей період російська армія брала активну участь у найбільших бойових діях. Таким чином, представлені дані вказують на те, що в розглянутий період було вручено більш як десять тисяч медалей всіх чотирьох типів", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

У зв'язку з цим представники групи Bellingcat заявляють, що в 2014-2015 роках тисячі російських військовослужбовців брали участь у бойових діях і були нагороджені медалями за свою діяльність під час цих операцій.

З огляду на те, що до нагород навряд чи були представлені всі російські військовослужбовці, у Bellingcat зробили висновки, що, "швидше за все, в конфлікті на сході України брали участь або робили в нього внесок десятки тисяч російських військовослужбовців".

Як повідомляв сайт znaj.ua, Росія перекинула бойовикам нові танки, "гради" і бронетехніку, а до українського кордону стягнула 100-тисячну армію