Ідея створення "екокулера" належить розробникам з компанії Grameen Intel. У Раджбарі, в Бангладеш, багато людей живуть без електрики. Будинки місцевих жителів в сільській місцевості часто зроблені з оцинкованої жерсті. Через це температура влітку тут може підніматися до 45 градусів Цельсія. Розробники запропонували альтернативу кондиціонеру з підручних засобів.

Про це повідомляє Phys.org. Люди рятувалися від спеки, тільки перебуваючи поза житла. Розробники, щоб вирішити цю проблему, створили спеціальний щит з прорізаними в ньому круглими отворами.

Його вставляю в стіну будинку замість вікна. В отворах розмістили розрізані навпіл пластикові пляшки. Їх прикріпили до щита розрізаними кришками. Гаряче повітря, проходить крізь пляшки, а в середину будинку потрапляє вже охолодженим.

Різниця температур становить всього лише п'ять градусів Цельсія, але це дозволяє людям відчувати себе комфортніше в будинках. Креативний супервайзера Grameen Intel Ашіз Пол розповів, що ідея прийшла до нього, коли він випадково почув розмову своєї дочки з репетитором по фізиці.

Такі кондиціонери встановлені в 25 тисячах будинках Бангладешу. Розробники не будуть патентувати ідею, щоб винаходом міг вільно скористатися будь-хто.