Один з найстаріших і найбільших ВНЗ Харкова - Харківський Національний університет

ім. Каразіна, схоже, атакують сепаратисти.

Не встиг у ВНЗ відгриміти скандал зі звільненням декана соціологічного факультету Віталія Лукащука за сепаратистські висловлювання, як на його місце тут же знайшлися люди зі схожими поглядами.

Півтора роки тому в соціальних мережах з'явилася інформація про те, що декана Віталія Лукащука звільнили через анонімний донос студентів. Молоді активісти зробили скріншоти сторінки декана, де глава факультету публікував заклики до сепаратизму і критикував владу. Скрін був відправлений в Міносвіти, після чого Лукащука звільнили. Про причини звільнення в університеті вважали за краще не розповсюджуватися.

Читайте також: Екс-глава Донецької області розповів, хто "злив" Крим

Популярні новини зараз

Скандальну Галину Третьякову за хамство можуть позбавити депутатського мандату

Медики б'ють на сполох – не вистачає ліжок та лікарів: в Раді викликали "на килим" Віктора Ляшка

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

"Лукащук написав заяву за згодою сторін", - розповіла прес-секретар ВНЗ Лілія Змій.

На 24 червня в ХНУ призначені перевибори декана вже історичного факультету. Згідно з голосуванням, проведеним в мережі, на засіданні великої ради деканом вирішено обрати якогось Литовченко Артема Дмитровича.

Артем Дмитрович, якщо судити з його висловлювань, публікаціям і профілю в соціальній мережі - латентний сепаратист і нітрохи не соромиться своїх поглядів.

Литовченко - кандидат соціологічних наук, викладач ХНУ. Два роки тому виступав за антимайдан, потім регулярно публікувався на ресурсах харківського сепаратиста Костянтина Долгова і видання "Анна Ньюз" - ресурси розміщені в Россі і наповнені антиукраїнським контентом.

"Коли вам трапиться - ну, раптом, випадково, не можна буде нікуди сховатися, втекти і так далі - розмовляти з яким-небудь з "евромайданівців", які в стані розбирати людську мову, не намагайтеся цьому комусь нічого пояснювати, не намагайтеся його переконувати. Це огидно і безглуздо. Обмежтеся кількома питаннями. По правді кажучи, навряд чи вам доведеться витрачати час на вислуховування відповідей, оскільки при зіткненні з більшістю з цих питань у "евромайдановців", незалежно від рівня освіти і обізнаності, починається важкий і незворотний заворот мозкових кишок", - пише Артем Дмитрович у своїй колонці .

Далі ще більше: "Чому лідери масових протестів в Донецьку, Луганську, Одесі – це "самопроголошені губернатори", а кабмін Яценюка - "єдиний законний уряд"? Чому "євромайдан" зі стріляниною, коктейлями Молотова і купою трупів - це "мирні мітинги", а повстання в містах Південного Сходу - це "агресивний екстремізм"? І, якщо прихильник "євромайдана" з вами не погодиться, можете з чистою совістю дати йому по фізіономії", - закликає майбутній декан в інтернеті.

До слова сторінки Артема Дмитровича і його брата - Сергія Дмитровича, також викладача ХНУ зі схожими поглядами, вже вилучені.

У зв'язку з цим, дуже цікаво, яку позицію займає ректор ХНУ Віль Бакіров і вчена рада?

За коментарем ми звернулися до прес-служби ХНУ. Відповідь з приводу політичних поглядів своїх викладачів нам пообіцяли надати незабаром.