Вчені працюють над полімером, який зможе піднімати вантажі, стискаючись і розтискаючи як м'язи людини. Для цього він повинен складатися з твердих і м'яких наночастинок з різними характеристиками. Абсолютно новий гібридний полімер розробили дослідники Північно-західного університету.

Його використовуватимуть для створення штучних м'язів або інших біонічних матеріалів. Крім того полімер задіють для доставки ліків, біомолекул і хімікатів, а також при виготовленні самовідновлюваних матеріалів.

"Ми створили дивовижний новий полімер з наночастинками, які можуть розкладатись і потім хімічно відтворюватися безліч разів", - зазначив автор дослідження Семюел Ступп.

Читайте також: Для штучного інтелекту створили 168-ядерний мобільний процесор

Розробка поєднує в собі два види полімерів - з міцними ковалентними зв'язками і зі слабкими нековалентними зв'язками. Одержаний гібрид складається з двох різних складових частин, з якими і працюють вчені для наділення його корисними властивостями.

Популярні новини зараз

Аферисти придумали нову збочену схему, українці втрачають останнє: "Розпишіться..."

Після обшуків на "Прямому" Матвій Ганапольський зробив скандальну заяву: "Те, що хочуть від нас чути"

71-річний шансоньє Шуфутинський готується до весілля з молодою танцівницею: "У мене все життя дівчата"

Штани Порошенка стали хітом у мережі, українці не змовчали: "Зажувало?"

Показати ще

Дослідник наголосив, що відкриття повністю переверне світ полімерів і відкриє нову главу в галузі - гібридні полімери. Але вченим ще належить провести багато роботи. Такий матеріал незабаром зможе саморозбиратися і самовідновлюватися.