Правозахисники оголошують набір волонтерів для збору та розслідування воєнних злочинів, вчинених під час збройного конфлікту на Донбасі. Ініціатори - Українська Гельсінська спілка з прав людини та Центр громадянських свобод. Зібрані факти та докази передадуть в Гаазький трибунал. Це Міжнародний кримінальний суд, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, військові злочини, злочини проти людяності і агресію.

"Для волонтерів є декілька напрямків. Це поїздки у Донецьку, Луганську та інші області України у складі польових моніторингових місій. Збирати свідчення та факти потрібно буде на підконтрольній Україні території. Бо, як показала практика, на території, підконтрольній бойовикам люди мовчать, бояться говорити. Також, опитування та анкетування тимчасових переселенців та постраждалих від воєнних злочинів. Ще, стажування у юристів, які ведуть справи військовополонених, зниклих осіб та осіб, що стали жертвами викрадення і катувань. Наступний напрямок - моніторинг ЗМІ та участь у формуванні бази даних", - розповів один з ініціаторів розслідування Олег Мартиненко.

Ніяких вимог до кандидатів у правозахисників немає, головне - бажання допомогти. Волонтери будуть стажуватися у юристів, які ведуть справи військовополонених, зниклих осіб та осіб, які стали жертвами викрадення і тортур. Додають, що волонтерів навчатимуть і компенсують дорожні витрати, також дадуть сертифікати участі в професійно-орієнтованої діяльності.

"Розраховуємо зібрати доказову базу та факти злочинів з боку найманців з РФ та громадян Україні, які перейшли на бік сепаратистів. Коли ми зберемо доказову базу, то передамо її в Міжнародний кримінальний суд. Також маємо фантастичну ідею зробити це разом із Службою безпеки України", - уточнив юрист.

До коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі", яка взялася збирати військові злочини, увійшло більше десяти правозахисних організацій зі всієї країни.

Популярні новини зараз

Тимошенко майданить і знижує ціну на газ: лідер "Батьківщини" пішла в опозицію і фонтанує ідеями

Погані прикмети для дому: чого категорично не можна робити, аби не накликати лиха

Аферисти придумали нову збочену схему, українці втрачають останнє: "Розпишіться..."

Після обшуків на "Прямому" Матвій Ганапольський зробив скандальну заяву: "Те, що хочуть від нас чути"

Показати ще

Усі запитання та заявки просимо направляти на адресу [email protected] або за телефонами: 067-397-30-07, 066 346 94 89 Олег Мартиненко