Італійський хірург Серджіо Канаверо закінчує підготовчі досліди з пересадки голови лабораторним мишам, і готовий переходити до експериментів на людині.

Основна складність такої операції - правильне з'єднання спинного і головного мозку. Вчений нібито винайшов особливу методику під назвою "протокол GEMINI", яка дозволяє вирішити цю проблему.

Відсікання голови Канаверо пропонує робити спеціальним алмазним скальпелем. А для зрощування нейронів медик запатентував незвичайну сполуку на основі поліетиленгліколю.

У 2016 році хірург перший масштабний експеримент - перерізав хребет собаці і мишам. І досліди пройшли успішно. Принаймні, так стверджує медик.

Канаверо навіть продемонстрував знімки, на яких можна побачити, як нейрони у "половинках" спинного мозку мишей зростаються.

Популярні новини зараз
"Махач" живий: українці просять Володимира Зеленського врятувати бійця полку "Азов" Ярослава Бригінця з полону росіян Загинув командир батальйону "Волат" білорус Іван Марчук "Брест": боровся за Україну і вірив у майбутнє своєї батьківщини Майже всі чоловіки та більшість жінок підуть на війну: Сергій Братчук звернувся до українців В Україні різко подорожчали цукор та соняшникова олія: які ціни на популярні товари у супермаркетах
Показати ще

Тепер хірург заявив, що вже цього року готовий провести першу в світі операцію з пересадки голови. Асистувати йому будуть 100 хірургів протягом 36 годин.

Що стосується добровольця, то й тут у лікаря все схоплено. Ще у 2013 році, коли Канаверо вперше заговорив про подібну операцію, на його ініціативу відгукнувся російський програміст Валерій Спірідонов.

Чоловік прикутий до інвалідного візка синдромом Вердніга-Гоффмана - це дуже важке генетичне захворювання, яке не дозволяє рухатися.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", скандальний хірург провів успішну пересадку голови миші.