Сьогодні, 28 березня, пройде екологічна акція "Година Землі". В її рамках люди в усьому світі та в Україні зокрема вимкнуть світло на цілу годину.

Населення 120 країн о 20:30 за київським часом на одну годину вимкне світло. Ця всесвітня акція має на меті привернути увагу до проблем екології. Людей закликають діяти щодня, бо Земля є нашим домом і страждаємо ми разом із нею від власних же дій.

Вперше акція провели в австралійському місті Сідней 31 березня 2007 року. Тоді 2,2 мільйонів мешканців Сіднея та більше 2 тисяч компаній одночасно вимкнули світло всього лише на одну годину. В результаті вдалось скоротити енерговитрати міста на 10,2% в годину. Ці показники еквівалентні тому, ніби на дорогах стало б на 48 тисяч машин менше. Цей простий вчинок надихнув людей з усього світу на боротьбу з глобальною зміною клімату.

Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу, а в 2009 році Україна, разом зі 126 іншими країнами світу, також долучилася до всесвітньої акції "Година Землі".