Популярний столичний заповідник "Софія Київська"може потрапити до "чорного списку" ЮНЕСКО через проведення фінансових махінацій.

Про це повідомляє портал "Знай.ua" з посиланням на "КиевВласть".

Заповідник перебуває в жалюгідному стані – про це свідчать провали біля стін Софійського собору, відхилена від осі дзвіниця, зниклі антикварні прикраси й розбиті фрески.

Архітектор Олександр Семоненко стверджує, що все це – результати керівництва директора, Нелі Куковальської.

Читайте також: В українському заповіднику від голоду гинуть тварини (фото, видео)

Популярні новини зараз
Стосується всіх споживачів електроенергії: що потрібно зробити до 3 березня Тарифи на світло в березні: скільки доведеться платити Побачите "сюрприз" у платіжках: "Нафтогаз" попередив українців Не розплатитися до кінця життя: українцям загрожує не лише борг, а й відсотки за комуналку
Показати ще

За його словами, минулого року було зафіксовано рекордне відхилення дзвіниці собору від своєї осі. Майже одночасно сталося обвалення підземель на території заповідного комплексу, який "несе безпосередньо загрозу фізичній цілісності об'єкту всесвітньої спадщини і є прямим приводом для занесення Софії в чорний список ЮНЕСКО".

"А далі – ціла низка проблем, подій і злочинів: зруйновані фрески при спробі їх доставки на виставку, зникли безслідно зберігаються в музеї антикварні прикраси, зникли таємничим шляхом з саркофага останки князя Ярослава, не кажучи вже про графіті на стінах собору, спроби переписати історію і безперервні скандали з ЮНЕСКО", – додав Семоненко.

Зважаючи на ряд цих причин, загроза занесення собору до "чорного списку" зберігається.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в заповіднику "Таврія" гинуть тварини – через брак фінансування їх просто не годують, а підніжного корму тваринам не вистачає.