Екс-голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук під час окупації закликав колег, які працювали на півострові, до державної зради і порушення присяги. Зараз він працює в Апеляційному суді Дніпропетровської області.

Про це повідомляє "Громадське.ТБ". Чорнобук отримав посаду в 2011 році. Його називали людиною Андрія Портнова, який курирував судову реформу в адміністрації побіжного президента Віктора Януковича. Коли Росія почала анексію Криму глава Апеляційного суду почав закликати колег визнати окупаційну владу.

"Я закликаю всіх представників суддівського співтовариства визнати законність положення Федерального конституційного закону N 6-ФКЗ" Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим", - заявив він під час одного з інтерв'ю.

Чорнобук наголосив, що такий перехід не буде порушенням законодавства і не є зрадою. Він пояснив, що судді приймали присягу не президенту і не народу. Це, за його словами, була присяга судді, а тому це не буде вважатися зрадою України.

Читайте також: Серед звільнених прокурорів Секварелідзе були сепаратисти

Популярні новини зараз

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

"Холостяк" Михайло Заливако посміявся над "філософами": "Зайва трата часу"

Вагітна дружина Віктора Павліка опинилася в лісі з сокирою і тортом - "Готуємося!"

Папа римський Франциск зажадав зупинити насильство на Донбасі: "З тривогою слідкую"

Показати ще

Чорнобук сказав, що його колеги дуже здібні і зможуть швидко навчаться працювати на окупантів. Він виступав з лекціями, в яких розповідав про російське законодавство і роботі в нових умовах. Чорнобук планував залишитися працювати в Криму. Але його першого квітня 2014 року звільнили, навіть не дивлячись схвальні промови на адресу окупантів. Крім того, "влада" Криму внесли його в чорний список.

Це і стало причиною втечі Чорнобука на материкову Україну. Після цього суддя почав фотографуватися з українським прапором. Він активно писав у соцмережах про патріотизм. Пізніше його призначили на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області. Нещодавно він заявив, що звільняється з посади. Крім того, Чорнобук планує потрапити міська рада Дніпропетровська. Там він буде відповідати за безпеку.