Рада Європи у найближчі місяці виділить Україні 450 млн. євро фінансової допомоги. Про це повідомив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.

Грошову допомогу виділять виключно на судову реформу та децентралізацію влади. Зміни до законодавства у цих сферах українська влада розробляла разом із Радою Європи.

"Не дивно, що європейці дають гроші саме на ці реформи. Вони бачать нагальність анонсованих урядом реформ і в той же час брак коштів для їхнього впровадження, - говорить Олексій Кущ, радник голови Асоціації Українських банків. - Однак не зрозуміло, чому європейці, глибоко вивчаючи наші проблеми, виділяють саме таку суму. Адже 450 мільйонів євро - це абсолютний мізер для України. Нам потрібно хоча би 20 мільярдів євро, щоб економіка працювала за теперішньої схемою - без децентралізації влади й без інших змін в законодавстві. Для старту ефективних реформ треба взагалі 50 мільярдів. Така маленька допомога та сегментне впровадження реформ може спричинити до того, що через рік нам потрібна буде ще більше сума".