Кожен, хто одягне спеціальні кросівки під час прогулянок, може підживлювати свій гаджет. Таке взуття розробили американські вчені.

Весь секрет у тому, що в підошву кросівок помістили генератор. Тому тепер під час ходьби механічна енергія перетворюється в електричну, повідомляє телекомпанія "24".

Новинка буде корисна не тільки звичайним людям, а й військовим і лікарям-миротворцям, кажуть розробники. Енергію від своїх кроків вони зможуть використовувати для зарядки, як телефонів, так і рацій і ліхтарів.

"Електроніка може стати повністю незалежною від батарей. І це не означає, що батареї зникнуть. Просто тепер їх не треба буде заряджати в електромережі", - розповів професор університету Вісконсін-Медісон Том Крупенкін.

Читайте також: Samsung Galaxy S7 edge "засвітили" до презентації (відео)

Популярні новини зараз

Тіна Кароль ледь не загинула за кордоном: "Чимдуж тікала"

Діаманти і чисте золото: в Україні створили найдорожчу сукню, від вартості і фото падає щелепа

В окупованому Криму катастрофа: страшна стихія накрила півострів, тисячі людей в небезпеці

Повне відео постільної сцени з голою дружиною Харламова Асмус злили в мережу: "Скільки заплатили?"

Показати ще

Механізм, який помістили в підошву кросівок, складається з рухомих частин і двох тонких пластин, між якими ходить рідина. У нижній пластинці є невеликі отвори, які дозволяють під тиском вводити газ і тим самим утворювати бульбашки. Вони, стикаючись з верхньої платівкою - вибухають. Енергія від цих мінівибухів штовхає струмопровідну рідина туди-сюди і генерує тим самим електричний заряд. За словами Крупенкіна, подібний механізм він уже представив в 2011 році, але тоді частота необхідних кроків була занадто високою.