Цьогоріч дефіцит Пенсійного фонду за різними даними становитиме від 80 до 90 млрд. грн. Цю суму, як і в попередні роки, перерахують у Фонд із Держбюджету.

"Зараз є нагальна потреба у справжній пенсійній реформі. Завдяки їй можна зменшити навантаження на Пенсійний фонд і в той же час підвищити рівень життя пенсіонерів. Найкращим варіантом є перехід до трирівневої пенсійної системи. Перший рівень – це державна пенсія з індексом 1,2 від прожиткового мінімуму. Зараз прожитковий мінімум 1176 гривень. Другий рівень – це перерахування певного відсотку від зарплати роботодавцем на рахунок працівника. Третій рівень формуватиме сам працівник – щомісяця відкладатиме на свій рахунок якусь частину доходу. Таким чином, вийшовши на пенсію, людина отримуватиме гроші з трьох джерел, її старість буде забезпечена", - каже голова Комітету економістів Андрій Новак.

Нагадаємо, Пенсійний фонд щорічно недоотримує близько 70 млрд. грн. Головною причиною є те, що власники підприємств, щоб зекономити, оформлюють своїх працівників лише на мінімальну зарплату. Основну частину грошей виплачують їм неофіційно.