Надлишок сну не тільки не відновлює організм, але стає шкідливим для здоров'я. Через це в два рази зростає ризик захворювання серцево-судинними захворюваннями.

Про це свідчать дані дослідження вчених з Норвезького університету науки і технології. Медики зазначають, що надлишок сну може бути не менш небезпечний для серця, ніж хронічне недосипання. Цікаво те, що на здоров'я серцевого м'яза чоловік і жінок це впливає по-різному.

Читайте також: Яка поза для сну збереже красу

Вчені провели великомасштабні і багаторічні статистичні дослідження. У них взяли участь близько 400 тисяч дорослих. Дослідження тривало 13 років. За цей період від серцево-судинних захворювань померли 711 учасників. На підставі цього вчені встановили, що ризик розвитку серцево-судинних захворювань був удвічі вище у тих, хто спав менше чотирьох годин на добу, в порівнянні з учасниками, які проводили в ліжку від чотирьох до восьми годин.

Ті ж, хто спав більше восьми годин на добу, мали підвищений на 28% ризик розвитку хвороб серця. Крім того, цей показник у жінок ризик виявився вище, ніж у чоловіків.