Георгій Тука - волонтер, губернатор, а нині заступник міністра з питань окупованих територій та у справах переселенців аналізує останні події і робить власний прогноз.

- Я знаю, що у Вас залишилося багато зв'язків на старій посаді - голови Луганської військово-цивільної адміністрації. В останні дні в Україні обговорюють події на кордоні з Кримом. Чи є у Вас власна версія того, що сталося?

- Почнемо з того, що я можу тільки припускати, що там сталося. Найбільш справедливим варіантом мені здається ситуація, коли один підрозділ окупантів не скоординував свої дії з іншим підрозділом. Потім російські військові подумали, що "укропи" пішли на них війною, зав'язалася стрілянина. Вони закрили кордон і почали ловити шпигунів. Щоб якось виправдати свої дії, зараз він демонструють і росіянам, і українцям, і всьому світу трьох перших-ліпших, як шпигунів. Це повна маячня. В Україні вже знайшли сімю одного з підозрюваних у тероризмі - це добре відомий кримінальний авторитет із Західної України. Там цього подонка знають всі місцеві. Крім того, він ще під час Майдану постійно висловлював свою антимайданівську позицію, а потім втік до Росії і звідти постив антиукраїнські пости. І зараз нам це лайно демонструють як диверсанта. Скажіть на милість - хіба це не смішно?

- 7 серпня на "Миротворці", до якого Ви маєте відношення, з'явився його профіль. Як так?

- Чесно скажу - не знаю, але можу поцікавитися у людей, які займаються "Миротворцем". Цілком можливо, що вони отримали цю інформацію раніше. І просто видали в ефір.

Читайте також: У Росії знову переписали історію: зрадників не було

- Після Кримського інциденту, росіяни переполошилися. Чого можна чекати нам?

- Я не вірю в можливість повномасштабного вторгнення з кількох причин. Найнебезпечнішою ситуацією після цього інциденту мені здається є той факт, що на кордоні в Криму, де наші стоять навпроти росіян, у когось можуть не витримати нерви і ця напруга може вилитися в нову провокацію.

- Зараз росіяни демонструють старі пости Ленура Іслямова, який розповідав про те, що в Україні потрібно створити загони партизан. Чи допускаєте Ви причетність когось із радикалів, які раніше блокували кордон з Кримом до цього терористичного акту?

- Як можна говорити про причетність, якщо самого теракту адже не було? Якби він стався - можна було б гадати і щось допускати. На рахунок підготовки ... Можливо, що допускаю такий варіант. Чесно кажучи, я раніше і сам дивувався, чому в Росії до цих пір нічого не підірвали.