Жителі Подолу просять створити сквер на земельній ділянці за адресою Спаська, 14, яку Україна, ще в 1998 році, віддала Росії під будівництво посольства. Але за 18 років туди не привезли жодної цегли. Ця земля лише заростає метровим бур'яном.

"Земельна ділянка, про яку йде мова, розташована в центральній частині Києва, в одному з найстаріших районів міста, на Подолі. Це територія Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ", - нарікає експерт з питань місцевого самоврядування Андрій Курилко. - І ось цю землю віддали в оренду Росії на 49 років, за 49 грн. Причому, із застереженням, якщо угода не розірве одна зі сторін, договір автоматично буде продовжений на той самий строк. Тобто, знову на 49 років за 49 грн".

Читайте також: Прем'єр заборонить українцям розлучатись

Чому, через два роки після початку російської агресії в Україні, ніхто зі столичних депутатів не додумався переглянути угоду, це лишається загадкою. У Подільській РДА кажуть, що про цю землю знають і щороку звертаються до російських дипломатів з проханням облагородити ділянку. Але ініціювати розірвання договору не можуть - це компетенція Київради.

"Про цю ділянку всі давно знають. Але це питання не до районної адміністрації. Це компетенція Київради, - говорить голова Подільської РДА Валентин Мондрієвський. - Саме юридичний відділ Київради повинен сам розібратися в ситуації і визначити, чи є юридичні підстави розірвати угоду між Україною і Росією. А ось чому ніхто з депутатів досі не ініціював розгляд цього питання, мені не відомо".

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 29 січня: знищення заводу "Шахедів", українці без пенсій, напад на Артема Пивоварова та перерахунок субсидій До 1500 грн збільшення: чого очікувати українцям від березневої "супериндексації" пенсій Світ почне змінюватися: астрологи розкрили три знаки Зодіаку, які у лютому пізнають усю силу щастя Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни
Показати ще

Втім, нинішній глава Подільської РДА сам є депутатом Київради. Чому він сам не став ініціатором перегляду договору - залишається загадкою.

В Київраді кажуть, що до них з ініціативою переглянути угоду ніхто не звертався. Ось і не було потреби ворушити минуле.

Ну а поки чиновники тільки виправдовуються і займаються перетягуванням каната, кияни вирішили взяти ситуацію в свої руки. Кілька днів тому, на сайті КМДА з'явилася електронна петиція з проханням створити сквер на честь Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова за адресою Спаська, 14.

Читайте також: Депутат пропонує нанести удар по олігархам-спонсорам РПЦ (МП)

"Недалеко від цього місця знаходиться гімназія № 19, в якій навчався Герой Небесної Сотні Олександр Плеханов. Було б символічно, якщо на території даної дільниці облаштували сквер ім. Олександра Плеханова. Упевнений, таку ініціативу підтримають жителі Подолу. Потрібно зібрати 10 тис. підписів, після чого Київрада буде просто зобов'язаний розглянути це питання", - продовжує автор петиції Андрій Курилко.