Вчора українська льотчиця Надія Савченко нарешті повернулася додому після більш ніж 700-денного перебування в полоні у Російської Федераціі.

Відправлялася на війну добровольцем Надя Савченко мало кому відомим військовослужбовцем ЗСУ, а повернулася з полону - депутатом Верховної Ради, депутатом ПАРЄ і вже легендарною особистістю.

"Знай" з'ясував - чого можна очікувати від нової Надії.

Військовий експерт Олексій Арестович для себе відзначив: Надія Савченко - дама ексцентрична і екзальтована.

"Я дуже симпатизую Наді за те, що вона дуже мужньо вела себе в полоні і завдала особистої поразки Путіну. Але в той же час я схильний з настороженістю сприймати її політичну кар'єру - очевидно, що зараз між політиками почнеться боротьба за спробу використовувати її славу і її образ. Юлія Тимошенко та її однопартійці спробують вказати Надії на її місце. Однією з перших фраз Савченко було прохання: "Не дайте мені скурвитися". Скурвиться вона чи ні - покаже час. Зараз у Наді немає нічого, крім іміджу", - зазначає Арестович.

Популярні новини зараз
Двійник володимира путіна зганьбив діда в Маріуполі і забув щелепу: "Бабуся без зубів" Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення Син Софії Ротару повідомив про трагічну втрату: пішла з життя Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі"
Показати ще

Політолог Тарас Загородній також зазначив, що зараз дуже активно до образу Наді Савченко намагаються приєднаєтись два політика - Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Вони і будуть намагатися її приручити.

"Надя бачила смерть і війну. Політики ж таким не живуть - вони живуть якимись домовленостями, інтригами, розмовами в кулуарах. У цьому їх принципова відмінність від Наді. Навіть молоді політики, які тільки потрапили в Раду, вже навчилися політичної діяльності. Надя ж інша. Вона буде говорити прямо і просто здавати політиків. Прогнозую, що скоро ми почуємо багато гучних заяв. Подальший мій прогноз - незабаром Надю Савченко спробують очорнити, знайти на неї компромат, буде безліч провокацій", - говорить експерт.

Загородній зазначає - зараз у Наді Савченко є величезна любов українського народу і довіра. І якщо Надія скаже: "цей парламент нічого не робить, потрібно їх міняти", народ її підтримає. Так що звільнення Савченко може стати першим кроком до перевиборів.

"Потрібно розуміти, що зараз Надя - це Юлія Тимошенко 20 років тому. Тільки без грошей і зв'язків. У неї є воля, є психологічні якості - як вона їх застосує залежить тільки від неї самої.

Читайте також: Українська армія набирає хворих на СНІД і туберкульоз

Психіатр Семен Глузман зазначає, що розуміє Надію Савченко, як ніхто інший - він сам свого часу був в її шкурі, правда політв'язнем, а не полоненим.

"Два роки під тортурами і постійним наглядом - це дуже важко для людини, а особливо для жінки. Варто розуміти, що людина довгий час знаходилась в ізоляції - не тільки від людей, а й від новин, від подій. Цим можна пояснити її грубість і емоційність", - зазначив психіатр.

Філолог Ірина Мельник зазначила для себе гарну українську мову у Наді Савченко.

"Іноді, звичайно, прослизають русизми, що можна пояснити шоковим станом людини. Можливо, деякий час вона все-таки спілкувалася з російськими адвокатами, наглядачами в тюрмі. Раніше я дивилася кілька інтерв'ю її сестри Віри - хороша, мелодійна українська мова. А ось манера Надії говорити - ясні, чіткі і короткі фрази, немов "викарбувані" - це вказує на твердість і непохитність", - розповідає Мельник.

Багато з тих, хто спостерігав за поверненням Надії Савченко, відзначили для себе гарну фізичну форму депутата, незважаючи на тривалі періоди голодувань. Але всі опитані нами експерти попросили не робити попередніх висновків без медичного огляду, оскільки голодування бувають різними - звичайна, суха голодовка, навіть штучна.

"З відео і фото неможливо нічого сказати про її стан і про ті зміни, які перетерпів її організм. Потрібен кваліфікований огляд. До того ж можна припустити, що перед зустріччю з пресою в аеропорту Надю могли злегка підфарбувати в літаку - тому зміни шкірних покривів ніхто не помітив. Без медогляду важко сказати. У моїй практиці був випадок, коли людина якийсь час голодувала, але не скинула у вазі, а отримала виразку шлунка, і втрата ваги почалася вже після прояву хвороби", - зазначив один з експертів-дієтологів.

Читайте також: Європейці відмовляються від російського газу

В Адміністрації Президента Надія Савченко заявила, що підтримує Мінські угоди, чим встигла викликати критику суспільства на свою адресу.

"Варто розуміти, що більшість людей, які міркують про невигідність Україні Мінських угод, - це диванні експерти. А Надія - це реальний воїн, який пройшов через пекло війни. Ми всі бачимо, що конфлікт на сході країни з гарячого переріс у уповільнений, а кінцевим підсумком Мінських угод є відновлення суверенітету України над Донбасом. Тому Надя Савченко, як ніхто розуміє, що альтернативи зараз Мінську немає, затишшя краще стрільби, а збереження людських життів краще, ніж гори трупів. Тут Надя проявила себе, не як диванний експерт або істеричка, а як досить грамотний політик", - розповів Олександр Леонов, аналітик центру "Пента".

Народний депутат Мустафа Найєм тонко підмітив той факт, як зустрічали в аеропорту Надю Савченко і як зустрічали в Москві полонених російських Грушники.

"Єдина причина, чому Надію Савченко в Борисполі зустрічали всі українські і іноземні ЗМІ, а до Єрофєєва і Александрова у Внуково пустили тільки RT, Перший Канал і НТВ полягає в тому, що на відміну від Наді, у російських співробітників ГРУ немає відповіді на просте людське питання: "Хлопці, а що ви там робили, га?" - Прокоментував нардеп.