Відтепер кіберспорт у Росії визнаний офіційним видом спорту. Відповідний наказ видало Міністерство спорту РФ.

Відповідно до цього документу, "комп'ютерний спорт" отримує статус офіційного виду спорту. Сам наказ вступить в силу 17 червня, передає tjournal.

Перевага статусу полягає в тому, що відтепер кіберспортивні змагання зможуть проводити під егідою міністерства спорту, а найуспішнішим їх учасникам будуть присвоюватися звання "Майстер спорту країни", "Майстер спорту міжнародного класу" і "Заслужений майстер спорту Росії".

Читайте також: Міністерство спорту поки збережуть

Правда, у наказі не уточнюється, які саме кіберспортивні змагання куруватиме міністерство спорту і за які з них можна буде отримати різні звання.

Популярні новини зараз
В Україні хочуть жорстко карати мобілізованих, які пішли у СЗЧ: що їм загрожує "Пакувати" будуть не тільки ТЦК: експерт розповів, як можуть змінити мобілізацію у 2026 році ПФУ ходитиме з перевірками по домівках: за що можуть скасувати субсидію Ухилянтів виженуть із засідки: стартують масові перевірки
Показати ще

Це друга спроба "офіціалізувати" кіберспорт. З 2001 по 2006 рік він уже був включений до Всеросійського реєстру видів спорту. Тоді Росія стала першою в світі країною, яка визнала кіберспорт спортивною дисципліною. Однак в 2006 році його прибрали з реєстру за наказом керівника Росспорту В'ячеслава Фетисова.

20 квітня Міжнародний олімпійський комітет представив Міжнародній федерації кіберспорту "дорожню карту" для включення комп'ютерних змагань у список олімпійських дисциплін. Це може статися вже до Олімпіади 2020 року.