Перепустки через лінію протистояння у зоні АТО будуть електроними. На думку президента України Петра Порошенка така система є досить надійною та ефективнішою за звичайні паперові перепустки. З електроною системою спецслужби матимуть всю інформацію про того, хто проходить лінію протистояння, у який час та куди направляється.

"Дуже багато ускладненнь є з теперішніми паперовими перепустками. Їх часто підробляють і беруть за неї до двох тисяч гривень. Виготовляються вони по півтора місяці і люди їздять у центр, щоб отримати перепстку по 4-5 разів. Тому потрібно зробити електронні, вони надійніші та сучасніші. Кілька днів тому на нараді я постановив створити ефективну глибокоешелонну оборону, фортифікаційних споруд трьох ліній оборони, які забезпечуватимуть ефективні дії наших бійців. Також я постановив створення та забезпечення ефективної діяльності ліній зіткнення", - каже Петро Порошенко, президент України.

Мешканці сходу, які користуються паперовими перепустками через лінію протистояння у зоні АТО кажуть, що найбільше труднощей з пропускною системою зараз виникає через часто не працюючі телефони, за якими можна було б дізнатися потрібну інформацію, чи готовий пропуск та інше. Також в координаційних центрах бракує працівників, тому виготовлення пропуску займає кілька місяців. Додає складнощів людям і те,що необхідна особиста присутність громадянина під час подачі та забирання пропуску. Але людей дуже багато, кому вдається дочекатися своєї черги за один день.