Україна планує відновити експорт електроенергії до Білорусі та Молдови з другого кварталу 2016 року. Про це заявив заступник міністра енергетики Олександр Светелік.

"Експортні можливості будемо виставляти на аукціон. Будемо завантажувати Білорусь і Молдову", - сказав Светелік. Міненерго вже веде переговори про відновлення постачання електроенергії з учасниками українського ринку, пише ВВС.

Посадовець уточнив, що експортувати електроенергію до Білорусі та Молдови в першому кварталі не будуть. Постачання припинили у 2014 році через дефіцит енергетичного вугілля для потреб українських теплових електростанцій. У 2015 році Україна скоротила експорт електроенергії на 54,8% порівняно з 2014 роком.

Експорт електроенергії до Польщі Україна відновила з початку жовтня минулого року. Нині Україна здійснює експорт електроенергії в країни Європейського Союзу виключно через Бурштинську ТЕС.

Читайте також: Дефіцитного вугілля залишилось в Україні на 45-50 днів – Демчишин

Популярні новини зараз

Закоханий нахаба спробував щастя зі суворою Златою Огнєвіч: "Ти мене роздягаєш?"

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

Нагадаємо, місяць тому в Україні запустили повітряну електромагістраль із Рівненської АЕС до підстанції "Київська". Це дозволить працювати атомній електростанції на повну потужність, а центральні та північні регіони отримали "страховку", що будуть зі світлом.