Українці стали більше довіряти банкам

поділитись
У банків немає альтернативи доходів з платіжних карток

Національний банк України оприлюднив офіційні дані обігу платіжних карток в Україні за 2016 рік. Статистика свідчить про те, що кількість безготівкових розрахунків зросла.

Про це заявив економіст, керівник Українського аналітичного центру Олександр Охріменко у своїй публікації "Ліга.Блоги" і пояснив причини такої тенденції.

Читайте також: На Майдані будуть брати лише готівку

Як нагадав він, у 2008 році українці встановили рекорд по використанню карток. Потім через кризу 2008-2009 років і Майдану в 2013-2014 роках українці стали менше користуватися платіжними картками.

Зменшилася також і кількість банкоматів. На це були дві причини: "банкопад", який влаштувала глава НБУ Валерія Гонтарева і зміна пріоритетів роботи банків з платіжними картками.

Як звернув увагу експерт, у 2012 році в Україні провели радикальну реформу в сфері платіжних карток, що дало свій позитивний результат. Завдяки реформі почалося зростання кількості платіжних терміналів і створилися умови для збільшення безготівкових платежів.

Хоча, за словами Охріменка, показники України мізерно малі.

"В Аргентині 88% усіх покупок у магазинах здійснюють за допомогою платіжних карток. У нас, поки що, найчастіше платіжні картки використовують, щоб знімати готівку. Хоча тенденція позитивна", - зазначив економіст.

На думку експерта, після "реформи Гонтаревої" банківська система України перетворилася на руїни, тому розвивати безготівкові платежі дуже непросто, але все ж виходить. Тим більше, що банки і самі відзначають, що в нинішніх умовах альтернативи платіжними картками немає.

"Кредитування все одно не працює, а валютні спекуляції багато доходу не приносять. Тому вся надія на комісії за платіжними картками", - підсумував Охріменко. [image=113726][image=113727][image=113728][image=113729]

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", в Україні запустять "загальне декларування доходів і витрат фізосіб і податковий контроль з використанням непрямих методів за відповідністю доходів і витрат громадян".

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ КАНАЛ В ТЕЛЕГРАМ

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
безготівкові розрахунки, НБУ, платіжні картки, статистика
СБУ блокувала вивезення з України деталей для російського військового флоту
0
0
03:43 23.03.2018
Днями вона займала зовсім інше положення
0
0
01:11 23.03.2018
Росія доставила на окупований півострів турбіни Siemens з порушенням міжнародних санкцій
0
0
23:32 22.03.2018