Протягом останнього року в Україні спостерігається дефіцит життєво необхідних вакцин. А саме: поліомієліту, КПК, туберкульозу, дифтерії, сказу та ботулізму.

У пологових будинках не вистачає щеплень від туберкульозу і гепатиту В. Є складності з вакцинацією у лікарнях і поліклініках. Так, наприклад майже по всій Україні, немає протиботулічної сироватки та щеплення від сказу. Саме ці дві хвороби є найбільш поширеними серед населення.

Тільки в Києві протягом 2015 року було зареєстровано чотири випадки захворювання на ботулізм. У Львівській області від цієї хвороби нещодавно помер чоловік, двох людей не змогли врятувати лікарі у Запоріжжі. І це лише ті випадки, які потрапили до уваги журналістів. Скільки ще людей зіткнулися з такою хворобою, а в розпал літа ризики вищі, невідомо - зведеної статистики по країні немає.

Не менш складна ситуація і з вакциною від сказу. Її не можливо купити в аптеках. Наразі її замовляють із Польщі. Ціна її, приблизно, складає 6-7 тисяч гривень.

Найбільш складна ситуація з вакцинацією в маленьких містечках та селищах. Туди необхідна вакцина доходить в останню чергу.

Популярні новини зараз

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще

Батькам новонароджених доводиться за власний кошт купувати вакцину АКДС та КПК, ціна на які невпинно зростає. Сьогодні вони коштують від 400 до 700 грн. А лише до одного року дитини їх необхідно зробити кілька разів: три рази АКДС та один раз КПК.

Читайте також: У дитячих садках мерзнуть діти

Не менш глобальна проблема із вакциною БЦЖ, яку слід робити у перші дні життя малюка. Її немає уже біля 2 років. Адже раніше її закуповували в Росії, а у зв'язку з агресією РФ багато медичних ліків припинили купувати у країни-ворога. Хоча своїх аналогів винайти Україні так і не вдалось.

Нагадаємо, що уряд припинив дію програми імунопрофілактики населення на 2016 рік.