Рада ухвалила закон щодо розвідувальних органів України. Згідно з ним українським розвідникам тепер дозволяється проникати всередину терористичної організації та заарештовувати сепаратистів на їх території.

Народні депутати внесли зміни до законодавства стосовно розвідувальних органів України. Рішення у сесійний залі підтримали 258 народних депутатів.

За словами авторів закону, Сергія Пашинського та Андрія Левуса, цей закон має підвищити ефективність української розвідувальної діяльності та всіх розвідувальних органів в умовах збройної агресії з боку Росії.

Даний закон дозволить українським розвідникам купувати та застосовувати технічні засоби розвідки та спеціальні технічні засоби, а також проникати в міжнародні терористичні, злочинні групи чи організації, а також ті організації, що здійснюють підривну діяльність проти України, з метою попередження чи припинення їхньої протиправної діяльності та встановлення осіб, які їм сприяють.

За словами Пашинського, це фактично дозволяє розвідці проводити спеціальні операції на окупованих українських територіях.

Популярні новини зараз

Марцінків готує франківчанам неприємний сюрприз у транспорті: "4 гривні - мало"

Ведуча 1+1 Алла Мазур показала свою надійну опору у боротьбі з онкологією: "Не дозволив мені здатися"

Зрадник забрав життя героя АТО: "Ти справжній воїн, побачимося на небесах"

Помер Борис Плотніков, зірка фільму "Собаче серце"

Показати ще

"Під час добування розвідувальної інформації органи військового управління розвідки та військові частини розвідки Збройних Сил України застосовують технічні засоби розвідки, а в особливий період і під час залучення до боротьби з тероризмом – спеціальні технічні засоби", - сказано у законі.

За думкою політолога Тараса Березовця, закон дозволить створити в Україні структуру, подібну ізраїлської МОССАД.

"Чим важливий цей закон? Він знімає юридичні перепони на шляху роботи на тимчасово окупованих територіях і дає право впроваджуватися в організації терористів і сепаратистів. Українська розвідка отримає право здійснювати всі необхідні заходи для затримання і доставки державних злочинців, в т.ч. ватажків терористичних ДНР і ЛНР, а також самопроголошеного керівництва окупованого Криму", - вважає Березовець.