Британські вчені, відомі своїми неординарними відкриттями, цього разу заявили про те, що вивели "формулу щастя".

Дослідники наголосили, що формула враховує як особисті досягнення людини, так і вплив успіхів і невдач інших на власне світовідчуття, пише "Лента.ру"

Для участі в експериментах математики і психологи з лондонського Університетського коледжу запросили 37 добровольців, які між собою не знайомі. Вони повинні були виконати серію завдань для оцінки рівня щастя і факторів, що на нього впливають. Підсумкові зв'язки та закономірності були представлені у вигляді складної формули.

Вчені спочатку запитали добровольців, як би вони розділили суму готівки з незнайомою їм людиною. Потім вони розіграли цю суму в азартній грі, маючи можливість дізнатися, виграв або програв їх новий партнер в тій же грі. В цілому, нерівний результат знижував рівень щастя: людям не подобалося, якщо вони вигравали більше (почуття провини) або менше (заздрість) грошей, ніж незнайомці, з якими вони щойно зустрілися.

З'ясувалося також, що динаміку щастя респондентів визначають не випадкові чинники, як симпатія чи антипатія до незнайомця, результат гри, а стабільні психологічні риси особистості - схильність до заздрості і почуття провини. Обстежені індивіди чітко розпалися на дві групи. "Щедрі" більше засмучувався від свого виграшу та давали незнайомцю 30 відсотків грошей у першому завданні. "Скупих" же більше пригнічував програш, і вони виділяли іншим лише 10 відсотків від суми.

Популярні новини зараз

У Польщі пожежник викрав і побив українських дітей: зламаний ніс і машина у крові

Аллі Мазур - 56: ведуча 1+1 після боротьби з онкологією згадала, хто подарував їй життя - давно на небесах

В Україну повертається жорсткий карантин: які обмеження чекають на українців

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

Показати ще

Читайте також: Вчені розповіли, як можна купити щастя

На основі спостережень вчені прийшли до висновку, що щедрість до незнайомців безпосередньо пов'язана з тим, як на щастя людини впливають ситуації нерівності, з якими вона стикається в житті. "Формула щастя" може застосовуватися і для точного вимірювання емпатії.

Формула щастя. t - номер гри, w0 - константа, інші w описують вплив різних подій. 0 <γ <1 - це фактор забуття, через який недавні ігри більше впливають на самопочуття людини, ніж більш віддалені за часом. CRj - це невелика винагорода, який добровольці отримують, якщо відмовляються від гри. EVj - середній розмір виграшу в грі, RPE - нагорода мінус очікування від гри. W4 пов'язаний з почуттям провини (коли виграш респондента Rj перевищує виграш незнайомого йому другого учасника - Oj), w5 - із заздрістю (коли, навпаки, Oj перевищує Rj).