Нову версію того, як полінезійське плем’я на острові Пасхи пересувало гігантських кам’яних ідолів, озвучили американські вчені.

Про це інформує Sundaynews.

Як відомо, гігантські істукани знаходяться за 18 кілометрів від кар’єру, в якому видобувався матеріал для їх створення. Спочатку фахівці вважали, що статуї транспортували за допомогою дерев’яних полозів, які ставили на колоди, а потім вручну їх переставляли.

Проте уважно оглянувши моаї, як ще називають цих загадкових велетнів, археологи Террі Ханта з Гавайського університету і Карла Ліпо з Університету штату Каліфорнія помітили, що вони мають обтяжені "животи", зміщений центр ваги, а основа, на якій вони стоять, – заокруглена. Це наштовхнуло фахівців на думку, що статуї просто перекочували.

Таким чином, вважають вчені, плем'я, яке виникло на острові в 800-х рр. нашої ери створило неправильне уявлення про бовванів і на довгий час ввело науковий світ в оману.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Вагітна дружина Віктора Павлика показала, як розважається в Єгипті без чоловіка

Чоловік Тоні Матвієнко Арсен Мірзоян показав, як любить жирненьке: "Той, що худне"

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", публіцист Олександр Невзоров нещодавно пожартував, що найкращою супутницею життя для екс-президента Віктора Януковича могла б стати "кам’яна баба з острова Пасхи".