Північноамериканські вчені спростовують гіпотезу про призначення смуг на шкурі у зебр. Розрахунки вчених йдуть врозріз з популярним думкою, що смужки служать в першу чергу для камуфляжу, візуального захисту від хижаків.

Про призначення смужок на шкурі зебри існує кілька гіпотез. Найпопулярніша - камуфляж, що дозволяє їм ховатися в траві, і збиває з пантелику зір хижаків мелькотінням смужок. Інші гіпотези говорять про те, що унікальний малюнок смужок може служити соціальним цілям - для ідентифікації особин всередині стада. Також вважається, що смугастих тварин важче розпізнавати різним комахам-паразитам.

Існує й фізичне пояснення смужок - чергування білого і чорного кольорів призводить до появи регіонів різної температури на шкурі, через що виникають конвекційні повітряні потоки, ефективно охолоджуючі тварину в жаркий день. Зоологи зрозуміли, що судження про смужки в ролі камуфляжу було зроблено на основі людського зору. - повідомляє GT.

За розрахунками виявилося, що смужки навряд чи здатні виконувати цю роль. З тієї відстані, з якої вони стають візуально помітні, хижаки, що полюють на зебр, напевно зможуть почути або відчути свою здобич.

Пропустивши цифрові фотографії через спеціально створені програмні фільтри вчені прийшли до наступних висновків. Смужки стають невиразними вже на відстанях понад 50 м днем ​​і 30 м у сутінках. У безмісячні ночі - ця відстань падає до 9 м.

Популярні новини зараз

В Італії загинула матуся двох дітей з України: знайшли неживою на підлозі і підозрюють її колишнього

Михайло Поплавький запропонував змінити гімн "Ще не вмерла України...." на свою пісню, земляки сміються: "Ваша пісня і так гімно"

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Леся Нікітюк впала в летаргічний сон, сестра-близнючка зробила заяву: "На екранах ви бачите не її"

Показати ще

Читайте також: Дружба ведмедя та людини підриває інтернет (відео)

Спростовують вчені і соціальну гіпотезу смужок - в стадах інших травоїдних, близьких родичів зебр, але які при цьому не мають смужок, особини чудово справляються із завданням розрізнення різних родичів без смуг.