Вчені з Медичного центру Університету Техасу дослідили, як впливає на людину вірус Зіка. Вони з'ясували, що організм виробляє білок, який допоможе боротися з хворобою.

Про це повідомляє Sciencealert. Вірус вражає прогеніторні клітини мозку. Вони відповідають за зміну загиблих клітин. Вірус блокує частину з них і перешкоджає формуванню нейронів. З боку імунної системи цей процес не викликає жодної реакції. Тому він може протікати протягом кількох тижнів.

Вчені з Техасу з'ясували, що організм людини виробляє білок, який може обмежити дію вірусу на мозок. Він має назву інтерферон-індукований білок 3 і у підвищених кількостях дозволяє зміцнювати клітинні мембрани. Це створює перешкоди для проникнення вірусу всередину, що перешкоджає його розмноженню.

Поки вплив білку вивчили лише в лабораторії на зразках клітин мишей і людей. Це дозволить у найближчому майбутньому створити ліки від Зіка і інших вірусів, яких наразі не існує.

Нагадаємо, вірус Зіка почав поширюватися минулого року. Спалахи інфекції зафіксували у 52-х країнах світу. Найбільше він загрожує вагітним жінкам. Вірус викликає у новонароджених мікроцефалію. Захворювання супроводжується значним зменшенням розмірів головного мозку і черепа.

Популярні новини зараз
Кого заберуть в армію у січні 2026 року: повний список категорій Пенсії перерахують по-новому: кому додадуть майже 2 600 гривень Схема з лічильниками: українцям нараховують космічні борги за світло ПриватБанк бере плату за те, що раніше було безкоштовним
Показати ще