Полотна художників епохи Відродження показують нащадкам не тільки рівень майстерності тогочасних авторів та життя і побут жителів того періоду. Вони є ще й неабияким наочним матеріалом для проведення ряду наукових досліджень.

Наприклад, картини допомогли вченим дізнатися, наскільки за останні 500 років змінилися уподобання людей по відношенню до їжі, пише "Газета.ру".

Аби дізнатися про гастрономічні смаки предків, міжнародна команда вчених проаналізувала європейські картини XVI століття. Одним з найцікавіших відкриттів стало те, що бутербродами людство захоплювалося ще п'ять століть тому.

Читайте також: Фотографії їжі, які не відрізнити від знімків NASA

У ході дослідження фахівці уважно переглянули та описали 750 картин, на яких була зображена їжа. Вони побачили, що й півтисячоліття тому люди не відмовлялися від шкідливої і калорійної їжі. Особливою популярністю у той час користувалися хліб та жирне м'ясо.

Популярні новини зараз

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Показати ще

За словами вчених, хліб присутній на 86% картин, м'ясо - на 61%, а ось овочі - лише на 22% картин. З овочів художники найчастіше зображали артишоки, з фруктів - лимони, з м'яса - молюсків. Таким чином, у дослідників є всі підстави стверджувати, що за останні 500 років переваги в їжі у європейців практично не змінилися.