На саміті Великої сімки, що проходить цими днями в Японії, країни G7 підтвердили свою готовність допомогти Україні з ліквідацією наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.

В декларації саміту звучить наступне: "Ми підтверджуємо нашу прихильність в прийнятті спільних зусиль з Україною, для забезпечення стабільного та екологічно безпечного стану Чорнобильської АЕС через 30 років після катастрофи", - йдеться в документі.

Як повідомлялося раніше, Німеччина має намір виділити додатково 19 млн євро для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Також фінансову допомогу Україні надають ще 44 держави.

Читайте також: "Велика сімка" закликала Україну узгодити податкову реформу з МВФ

Нагадаємо, що в липні 2015 в Чорнобилі з'єднали дві частини саркофагу, яким планують до кінця наступного року накрити четвертий енергоблок, що був зруйнований під час вибуху в 1986.

Популярні новини зараз

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Погода 20 вересня закине українців до зимових холодів: діставайте шапки, сонце не повернеться

Продюсер Юра "злив" фінал "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Натовп майбутніх блогерів бігають..."

Показати ще

Незважаючи на 30-ту річницю з моменту аварії, радіоактивні викиди в атмосферу все ще спостерігаються, тому зруйнований реактор накривають саркофагом, після чого роботи розберуть 1400 тон радіоактивної лави та решток реактора. На це знадобиться не одне десятиліття.