Великий піст і Великдень підняли ціни на м'ясо

поділитись

0

448

Експерти розповіли про те як Великий піст та великодні свята впливають впливають на подорожчання або здешевлення цін на продукти харчування

У травні поточного року істотно зростуть ціни на м'ясо, але трохи знизяться ціни на гриби і молочну продукцію. Такі цінові коливання щорічно викликає закінчення Великого посту. Про це "Українським Новинам", заявив гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Після Великодня зростуть ціни на м'ясо, тому що люди знову почнуть його купувати після завершення великого поста, впаде ціна на гриби як замінник м'яса", - пояснив Дорошенко.

"Свята можуть викликати зростання цін, проте збільшення вартості буде носити локальний характер і на ситуацію по країні не вплине. Завершення Великого Посту має більший вплив на продукцію тваринництва", - завила в інтерв'ю "Обозревателю" експерт ринків тваринництва Українського клубу аграрного бізнесу Аліна Жарко.

Читайте також: Через високі ціни на продукти українці не дотримуються Великого посту

За її словами, під час Великого Посту ціни на яловичину відрізнялися стабільністю, і навіть продемонстрували тенденцію до незначного зниження, що пов'язано зі стриманим попитом. Експерт прогнозує незначне зростання цін до великодніх свят - на 0,5-1%.

Однак свинина, за очікуваннями експертів, буде дорожчати більш стрімко. Через те, що в цьому році святкування Великодня збігається з травневими святами, попит на неї зросте. Передсвяткове зростання цін на свинину прогнозується в межах 4-5% до 68 грн/кг.

Ближче до великодніх свят, відбудеться незначне підвищення цін на курятину - до 39 гривень за кілограм тушки бройлера охолодженої.

Читайте також: Зачаті в піст діти народжуються шизофрениками - РПЦ (відео)

За даними Олексія Дорошенко вартість "молочки" також буде поступово зростати. Однак, на початку травня, коли почнеться випас корів на полях і збільшиться удій, ціна стабілізується.

Передбачати динаміку зміни цін на овочі експерт не став - вона демонструє різноспрямовану тенденцію, і схильна до спекулятивному фактору.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Великдень, Великий піст, зростання цін, куряче, Мясо, молочка, овочі, подорожчання, Свинина, ціна, яловичина
Вибір редакції, Ексклюзив, Техно
21.11.2017
Відбулася штовханина між мітингувальниками
0
0
23:18 21.11.2017
Мінські угоди зависнуть в повітрі
0
0
22:05 21.11.2017
Активісти вступили в перепалку з політиком
0
0
21:50 21.11.2017