У Лондоні вчені із Королівського коледжу організували обстеження стану здоров'я вейперів та курців, які надають перевагу звичайним цигаркам. Метою дослідження було визначити, організм якої групи людей більш піддається впливу токсичних речовин.

Про це повідомляє Annals of Internal Medicine.

У ході лабораторного експерименту експерти обстежили близько 180 осіб, яких розділили на кілька підгруп. До першої увійшли ті, хто курить більше п'яти цигарок на добу, до другої – ті, що не так давно відмовилися від шкідливої звички. Серед добровольців також були вейпери (як надають перевагу електронним цигаркам), а також найскладніші пацієнти, котрі зараз лікуються у реабілітаційних центрах від згубної залежності.

Читайте також: Держдума взялася за електронні цигарки

Виявилося, що електронні цигарки несуть менше шкоди організму людей, адже в них значно нижчий вміст токсичних речовин, а нікотинова залежність навпаки викликає іноді непоправні наслідки.

Показник токсинів у вейперів був незначний – на 97,5% нижчий, ніж у курців звичайних цигарок.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що росіянам хочуть на законодавчому рівні заборонити використовувати електронні цигарки у публічних місцях, прирівнявши їх до звичайних.