Економічний експерт Іван Бокс переконаний, що відміна мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення не здатна оживити ринок землі через відсутність правових механізмів та гарантій для іноземних інвесторів. Про це пише видання hvylya.net.

На думку експерта, великі іноземні корпорації не купуватимуть українську землю, оскільки вони не будуть впевнені в інвестиціях власних коштів з одного боку, а з іншого - політики створять багато перепон, які дозволять викупити українські землі лише заможнім вітчизняним бізнесменам.

Читати також: Підвищення тарифів знищить систему субсидій

"Навіть у випадку зняття мораторію на продаж с/г земель популісти від політики створять стільки запобіжних механізмів щодо переходу прав власності, граничного розміру володінь в одних руках та зміни цільового призначення, що прихід на український ринок якогось іншого капіталу крім с/г виробників та переробників очікувати не варто.", - повідомив Бокс.

Також експерт наголосив, що Україна зможе добре заробити від зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі, якщо залучить до користування нею потужні іноземні корпорації.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Михайло Заливако посміявся над "філософами": "Зайва трата часу"

Скрябін увійде в історію в самому серці Києва: ноти вже на асфальті

Катерину Кухар не пустив на пляж небезпечний здоровань: "Немає місця"

В Україні різко підскочать ціни на електроенергію: хто заплатить за комуналку більше вже з травня

Показати ще

"Для прикладу: яку норму прибутку та валовий дохід можна очікувати від 100 га, засіяних пшеницею, та розміщення на цьому ж полі, припустимо, європейського бюро з інновацій Google, Apple чи Microsoft? Який вплив на розвиток країни матиме поле пшениці і виробничі/інноваційні потужності сучасних Tesla чи SpaceX?", - повідомив експерт.

Нагадаємо , прем'єр – міністр України Володимир Гройсман повідомив, що мораторій на продаж землі може бути продовжений після 1 січня 2017 року, оскільки це питання не може бути вирішене в стислі терміни.