В Луцьку судді міського суду 51-річному Михайлові Квятковському передали "чорну мітку". Чоловік та жінка у камуфляжній формі зайшли до приміщення суду, сказали, що хочуть привітати Квятковського та вручили йому "подарунок" - тубус від гранатомету "Муха". Служителі Феміди відразу викликали міліцію.

"Правоохоронці вилучили з місця події корпус від РПГ-26 та відеозапис із камер спостереження. Провадження відкрили по статті "Погроза або насильство щодо судді", - каже начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига.

В міліції не кажуть, кого підозрюють та чи пов'язує суддя цей "подарунок" із професійною діяльністю. Посилаються на таємницю слідства. Проте, в лютому Квятковський заявляв, що екс-працівники прокуратури погрожують йому через те, що відмовлявся переслідувати активістів.

Місцеві активісти кажуть, що мало цьому вірять. "Це він зараз говорить, що тиснули на нього через відмову переслідувати активістів. А говорити можна що завгодно. Але активістів Євромайдану він не переслідував, це робили двоє інших суддів. Одна зараз працює заступником Квятковського", - розповів нам лучанин.

Додає, що версій – хто міг погрожувати може бути багато. "Суддя веде цивільні та кримінальні справи, економічними тільки не займається.

В реєстрі судових рішень ми знайшли останній вирок судді, він був 20 лютого 2015 року. Злочинець в лісі незаконно спилив десять дубів. Квятковський покарав чоловіка штрафом в розмірі 1020 гривень та конфіскацією дерев.

Гранатомет, які подарували судді – не є зброєю. Бо використовується одноразово, з нього стріляють, а використану тубу викидають, зараз таких "сувенірів" багато валяється на Донбасі.