Російський письменник Володимир Войнович написав відкритого листа президенту Росії Володимиру Путіну. 82-річний письменник закликав президента звільнити Надію Савченко, щоб не ганьбити Росію її смертю. Лист опублікували вчора на сайті "Відкрита Росія".

"Якщо молода українська героїня Надія Савченко помре у російській в'язниці від голоду, це, можливо, ніяк не образить почуття вашого електорату. Але вам слід подумати про те, яке враження це справить на світову громадську думку. Цілком можливо і легко передбачувано, що вона відреагує на це навіть гостріше, ніж на приєднання Криму і війну на Донбасі", - написав Войнович.

"Ставленню до вас за межами нашої країни й зараз позаздриш, але після смерті Савченко вам краще не з'являтися в столицях західних держав. Натовпи людей зустрічатимуть вас образливими вигуками і киданням чимось, що погано пахне. А ім'я Савченко стане символічним. Про неї будуть складати легенди, писати книги, знімати фільми і називати її ім'ям вулиці і площі", - додав він.

На думку письменника, люди так влаштовані, що іноді смерть однієї людини приголомшує їх більше, ніж загибель сотень. Обвинувачення Надії він назвав дурними, та сказав, що "вона повинна бути просто звільнена".