Навколо Національного банку України розгорівся новий скандал. Як виявилось, заступник голови НБУ Катерина Рожкова перебуває в родинних зв'язках з главою російського банку.

Однак, схоже що керівництво Національного банку України і особисто Валерію Гонтареву це не турбує, і вони не бачать у цьому факті потенційного конфлікту державних інтересів, повідомляє "ТСН".

За словами експертів, на сьогоднішній день частка російських банків на території України відчутно зростає.

" З одного боку, глава НБУ звітує, що частка зменшилася з 18% до 8%. Але судячи з кількості філій, ця інформація не виглядає достовірною",– говорить керівник комітету економістів України Андрій Новак.

Читайте також: Гонтарева заступилась за банки Ахметова і Пінчука

Популярні новини зараз

Донецькі бойовики "втопили" смертоносний подарунок Путіна: наші герої можуть спати спокійно

Кравчук оцінив перші 100 днів президентства Зеленського, українці приголомшені: "Унікальна ситуація"

Разом з Меладзе: Альбіна Джанабаєва показала кругленький животик

Потужний удар по Росії: Україна зробила різку заяву щодо транзиту газу

Показати ще

В НБУ переконують, що нацбезпекою турбуватись не потрібно, оскільки за російськими банками пильно спостерігають і зараз якраз підшукують їм покупців.

"Вони шукають покупців, і ми це вітаємо. Тому що ми зацікавлені, щоб вони продалися, і у нас все було добре", - заявляє заступниця Гонтаревої Катерина Рожкова.

Однак фахівці кажуть, що подібні перепродажі часто відбуваються лише з метою приховати походження фінустанов, якими продовжують де-факто керувати колишні власники – тільки на цей раз через підставних осіб. І про це в НБУ не можуть не знати.

Читайте також: Банківське пекло. Що ще не встигла зруйнувати Гонтарева?

Цивільний чоловік Катерини Рожкової очолює правління "Промінвестбанку", який є дочірньою структурою російського державного "Внєшекономбанку", очолюваного випускником академії ФСБ Росії Сергієм Горьковим. Він є колишнім працівником російських спецслужб і має ряд державних нагород.

Саме з ним керівник НБУ Валерія Гонтарева нещодавно зустрічалась. Тим, про що йшлось на цій зустрічі і які були її результати зацікавились депутати в парламенті. Однак їм у Нацбанку ухильно відповіли, що розмова стосувалася виключно робочих питань діяльності "Промінвестбанку", конкретно капіталізації, і що практика таких зустрічей поширена в усьому світі.

При цьому очільник Нацбанку Валерія Гонтарева ніяк не коментує зв'язку своєї заступниці Катерини Рожкової з російською структурою. Так само, як присутність представника російського "Промінвестбанку" Наталії Дехтеревої в структурі банківського нагляду НБУ.

Як повідомляв сайт Знай.ua, очільниця НБУ Валерія Гонтарева провела зустріч з главою російського Внешэкономбанка Сергієм Горьковим.