Адвокат Іван Ліберман заявив, що субсидії порушують норми Конституції України, адже відкриті списки їх отримувачів суперечать праву на приватність, крім того, субсидіями порушується право на приватне листування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Тут є конфлікт статті Конституції України, де кожному гарантується таємниця листування, гарантується, что що ніхто не может втручатися в приватне життя і т.д. Скажіть, будь-ласка, те, що моя мати-пенсіонерка, наприклад, отримує субсідію. Наприклад, я не хочу, щоб про це знали сторонні особи. Скажіть, будь-ласка, чи не є це по закону порушення Конституції? Вторгненням в приватне життя! Адже в Конституції не сказано, ким саме - державі чи приватній особі - заборонено втручатися. Там просто сказано: заборонено втручатися в приватне життя особи.", - пояснив адвокат під час інтерв'ю виданню "Голос столиці".
Читати також: Українські банки масово переводять гроші за кордон
На думку Лібермана, українцям варто звертатись до суду, щоб відстояти своє право на приватність. Іншими методами, зокрема мітингами чи акціями протесту, цього не змінити.
"Наше законодавство таке, що якщо виноситься постанова або якийсь указ, або якийсь закон, його потрібно виконувати, або оскаржувати через суд. Є третій шлях, це шлях мітингів, маніфестацій, але я не думаю, що сьогодні в країні це актуально, тому він відпадає. ", - повідомив Ліберман.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що після перевірки Мінфіну понад 128 тис. громадян втратять свої субсидії.