Комбати Андрій Білецкий та Дмитро Ярош ігнорують понад 80% засідань Верховної Ради. Антирейтинг парламентських прогульників оприлюднила громадська організація "Опора".

Окрім комбатів, туди увійшли більшість колишніх членів "Партії регіонів": Михайло Добкін, Сергій Клюєв, Юхим Звягільский та інші. Мільярдер Констянтин Жеваго прогуляв 473 засідання.

Якщо комбати не приходять на засідання, то регіонали реєструються, але не голосують.

"Зрозуміло, що Ярош воював, був поранений і лежав у лікарні. Натомість, систематичне неголосування представників Опозиційного блоку – це їхня політична позиція. Вони приходять на засідання, реєструються, але не голосують", - каже експерт з парламентського моніторингу "Опори" Олександр Клюжев.

В жодній з фракцій за відсутність на засіданнях депутатів не карають. У попередніх скликаннях, щоправда, у прогульників вираховували частину зарплатні.

Популярні новини зараз

Скромна ведуча "Все буде добре" Надія Матвєєва показала бездоганну фігуру у купальнику: "Раніше таких спалювали"

Напівгола дружина Караваєва з "Динамо" показала, де закінчуються її трусики: не посоромилася навіть чоловіка і дітей

Стюардеса МАУ віддячила ввічливому пасажиру просто в салоні літака - чоловіки, беріть на замітку

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Показати ще

"Є діючий засіб примусити депутатів ходити на засідання та голосувати – вибори в Раду кожні два роки. Штрафи та партійне примушування не допоможуть", - зазначає політичний експерт Олександр Палій.

Депутати з групи "Воля народа" побували лише на 66% засідань, що є рекордом цією Ради. Ця група складається переважно з колишніх високопосадових "регіоналів" - екс-спікера Володимира Литвина, ректора Інституту культури Михайло Поплавського, власника мережі заправок "Vogue" Віктора Еремеєва. 3 березня до "Волі народу" доєднався колишній командир батальйону "Айдар" Сергій Мельничук, якого недавно вигнали з Радикальної партії.

Депутати від Опозиційного блоку та групи "Економічний розвиток" прогуляли майже третину засідань.

"Колишнім регіоналам просто соромно ходити під камерами. До того ж, вони лякаються виборців. Замість спілкування на округах, вони або відпочивають в Швейцарії, або отримують інструкції у Москві", - вважає Палій.

Найдисциплінованішими є депутати "Народного фронту", "Самопомочі" та Блоку Порошенка. Вони відвідали понад 80% засідань.