Єврейська спільнота висловила своє обурення тим, що в Бабиному Яру встановили стенд, який прямо робить героя із людини, котра закликала киян "здавати законній німецькій владі жидів, які маскуються".

Про це написав у своєму Facebook директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський.

Йдеться про стенд, який розповідає про героїчну долю члена проводу ОУН, головного редактора щоденної київської газети "Українське слово" (видавалася в вересні-грудні 1941 року) Івана Рогача.

"Ця газета публікувала... статті закликали до переслідування і знищення євреїв. 2 жовтня 1941 року, коли в Бабиному Яру ще вбивали євреїв, ця газета вийшла зі статтею" Головний ворог України - жид", а 9 жовтня вони помістили замітку, що "жиди, які до сих пір ще є в Києві, маскуються під греків, вірмен, українців, росіян, платять сотні тисяч карбованців, щоб зробити собі документи. Але українські патріоти, які хочуть очистити рідну землю, приходять і повідомляють про це в маленький будиночок на бульварі Т. Шевченка, 48".

Я акцентую вашу увагу на цих двох статтях, так як вони припали на кульмінаційні дні розстрілів євреїв в Бабиному Яру. Насправді їх було набагато більше. Пізніше, коли шляхи німців і ОУН розійшлися, Рогача разом з іншими членами ОУН розстріляли в Бабиному Яру", написав він.

Популярні новини зараз

Колишній чоловік загиблої Жанни Фріске Дмитро Шепелєв відкрив те, що тривожило його довгі роки: "Ніколи не любив"

Розлучення, блуд, секс під час вагітності і зради: батюшка пояснив, що насправді забороняє Біблія

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

"Пірнання в ополонці - дешеве позерство": українець зруйнував головний міф Водохреще і назвав гідну альтернативу

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" розповів про те, як проводили реконструкцію Бабиного Яру.