Якщо влада міста є дійсно народною, з європейським менеджментом та професійним підходом до вирішення будь-якого питання, то суспільно-значущі проблемні ситуації мають вирішуються мирним шляхом на користь громади. Київська ж практика обговорення та вирішення питань щодо забудов, проти яких виступають мешканці міста, до цього часу існує в рамках "бойових дій".

Так, на думку експерта з місцевого самоврядування, голови ГО "Муніципальна ліга Києва" Олександра Федоренка, сутички, стрілянина, застосування димових шашок та сльозогінного газу вчора й сьогодні між обуреними будівництвом 25-поверхівки по вулиці Святошинській, 2, у Києві, представниками забудовника та правоохоронцями, є ганебним явищем для цивілізованої Європи.

"Складається враження, що Черновецький продовжує "рулити" містом. Тобто продовжується той самий дерибан землі й забудова міста, в якому кияни є поза процесом. Столичний голова, який на кожному кроці говорить, що "Київ – це безпечна європейська столиця для бізнесу, а також унікальне місто з багатою історією і культурою", повинен не допускати подібних інцидентів. Повноваження міського голови дають йому змогу контролювати всі дії в сфері будівництва, в даному випадку, особливо. Адже йдеться про "Київміськбуд", - вважає Олександр Федоренко.

На переконання експерта, Київ має рівнятися на досвід європейських столиць, де подібних конфліктів просто не виникає. Якщо Київ – європейська столиця, то місто має відходити від практики сутичок через забудови.

"Поняття "проблемне будівництво" взагалі має зникнути з вжитку, як і "тітушки", "друзі мера". Влада має зрозуміти, що кожне "будівництво на крові" це не тільки удар по рейтингу довіри до власних персон, але й негативна увага до Києва на національному та європейському рівні. Відповідно, ризики для інвесторів та втрати для туристичної галузі, - говорить експерт. Правота сторін у будівельних конфліктах має встановлюватися по-перше, на етапі громадського обговорення, по-друге – мирним шляхом".

Популярні новини зараз

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Ірина Білик відправила молодшого сина до свого батька Аслана Ахмадова: відриваються на повну

"Холостяк" Заливако приголомшив зізнанням поруч з Микитою Добриніним: "У мене як у кота"

"Холостяк" Микита Добринін показав, хто чекає його зі зйомок, і це не Даша Квіткова: "Краса"

Показати ще

Нагадаємо, увечері 8 вересня у провулку Святошинському, 2, де "Київміськбуд" намагається звести обурені забудовою на вулиці Святошинській у Києві, були сутички і стрілянина. Вранці, 9 вересня, під будівлею "Київміськбуду" відбулася акція протесту, у результаті якої сталися сутички з застосуванням димових шашок та сльозогінного газу.