Голова парламентського комітету з податкової політики Ніна Южаніна розкритикувала нещодавну заяву нового міністра соціальної політики Андрія Реви про те, що підприємці відмовляються сплачувати єдиний соціальний внесок , через що Пенсійний фонд отримує збитки. На думку Южаніної, такі заяви лише засвідчують у Реви відсутність професіоналізму.

"Це дуже непрофесійні заяви. Зниження ЄСВ з 1 січня 2016-го року, за нашим аналізом та за розрахунками однієї німецької консалтингової компанії, дало тільки позитивні наслідки. До речі, міністр соціальної політики мав би поцікавитися досвідом інших країн і зрозуміти, що непомірне навантаження на фонд заробітної плати призвело до того, що 70% зарплат в Україні в тіні. ", - повідомила Южаніна.

Читати також: Від Порошенка приховують корупцію Насірова

Вона також пояснила, що реальний ефект від сплати ЄСВ буде відчутно лише наприкінці року і тільки якщо підприємцям вчергове не підвищать ЄСВ.

"Реальний ефект від зниження ЄСВ буде лише у третьому-четвертому кварталі 2016 року, і то лише за умови, коли не буде подібних заяв щодо повернення до підвищеного розміру ЄСВ – бізнес має усвідомитися у стабільності рішень держави. А щодо тих, хто не сплачує ЄСВ, дійсно, серед них є частина аграріїв, які взагалі нічого не сплачують до бюджету Пенсійного фонду. І у деяких з них працюють неоформлені особи, які в майбутньому будуть отримувати мінімальну пенсію, що не забезпечена жодною копійкою. І в цьому питанні треба ще детально розібратися.", - зазначила Южаніна в інтерв'ю виданню Glavcom.ua.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять по 5 тисяч: як отримати надбавку Платіжки зростуть у чотири етапи: українцям готують подорожчання світла Навіть 200 мл води – і техніку розірве: як захистити квартиру без опалення під час морозів Клієнти ПриватБанку зможуть отримати компенсацію до 15 тисяч гривень
Показати ще

Нагадаємо, раніше міністр соцполітики А. Рева заявивв, що Пенсійний фонд недоотримує коштів тому, що підприємці ховаються "в тінь" і не сплачують ЄСВ.